Cizme îmblănite "SuperFashion 5-18 Pink"

SuperFashion
[1]
48 99 RON (TVA inclus) 97 98 RON
SuperFashion
Marime: 38-39
Cod produs - SKU 5-18 Pink-2
Vezi alte optiuni

Descriere

Această pereche de cizme îmblănite pentru damă, realizată din polimer elastic EVA (etilenă-acetat de vinil), oferă un nivel superior de confort și protecție în sezonul rece. EVA este un material modern, extrem de apreciat în industria încălțămintei datorită proprietăților sale deosebite: este foarte ușor, flexibil, impermeabil și rezistent la temperaturi scăzute. Practic, acest tip de polimer elastic acționează ca o spumă durabilă, care absoarbe șocurile și izolează excelent împotriva frigului, făcând încălțămintea mult mai confortabilă la purtare.

Culoarea roz adaugă o notă feminină și jucăușă, potrivită pentru femeile care doresc să îmbine funcționalitatea cu un stil modern. Interiorul complet îmblănit menține picioarele calde și protejate, chiar și în zilele cu temperaturi foarte scăzute.

Datorită greutății extrem de reduse a materialului EVA, cizmele sunt ușor de purtat ore întregi fără a obosi piciorul, iar flexibilitatea lor permite o mișcare naturală și confortabilă. Talpa este proiectată pentru aderență și siguranță, reducând riscul de alunecare pe suprafețe umede sau înghețate.


Detalii

SKU
5-18 Pink-2
Categorii
Brand
Culoare
Roz
Compozitie
EXTERIOR: Polimer elastic - EVA (etilenă-acetat de vinil), INTERIOR: Îmblănit.
Ambalaj
Folie polietilenă
Dimensiuni

Atenție! Recomandăm consultarea tabelului de mai jos cu mărimile reale-aproximative ale acestui produs exprimate în centimetri.

 Mărimi 

Dimensiuni

interioare în

centimetri

36-37 23
38-39 24
40-41 25

Cum să alegi măsura corectă la încălțăminte? << CLICK AICI

Ce spun clientii

5 din 5 stele
Din 1 voturi
5 stele
100%
4 stele
0%
3 stele
0%
2 stele
0%
1 stea
0%
Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review
G
Georgiana
26 ian.
Achizitie verificata
Sunt foarte practice usoare si calduroase

De ce să cumperi de la noi?

 


Ce a demonstrat Payless lumii întregi: Că nu trebuie să plătești o avere pentru stil și calitate


Într-o lume în care logo-ul și ambalajul dictează adesea prețul, compania Payless a dat o lecție de marketing de neuitat. În 2018, retailerul american cunoscut pentru încălțămintea sa accesibilă a pus în scenă un experiment curajos – și absolut genial.

Palessi – un magazin fals, o lecție reală

Payless a închiriat un fost showroom Armani din California și l-a transformat într-un boutique de lux pe care l-a numit „Palessi”. Spațiul a fost decorat cu manechine aurii, muzică ambientală și un vibe 100% exclusivist. Înăuntru? Pantofi Payless, cu prețuri obișnuite între 20 și 40 de dolari – dar etichetați la 200, 400 și chiar 600 de dolari!

La eveniment au fost invitați influenceri și pasionați de modă. Reacțiile au fost spectaculoase: „Design de top”, „Calitate premium”, „Valorează fiecare bănuț!” – spuneau participanții, convinși că se află într-un boutique de designer.

Ce nu știau ei era că tocmai lăudau... pantofi de buget. Iar când au aflat adevărul, mulți au fost șocați. Prețul nu definește valoarea. Percepția, în schimb, o face.

Ce învățăm din asta?

Această campanie a arătat un adevăr simplu: nu trebuie să cheltuiești o avere ca să arăți bine. Încălțămintea accesibilă, atunci când este bine aleasă, oferă același confort, același stil și aceeași calitate ca produsele de lux. Diferența? Ambalajul. Logo-ul. Și, uneori, prejudecățile.

De ce contează asta pentru tine

La fel ca Payless, noi credem că stilul nu ar trebui să coste o avere. Tocmai de aceea, pe superfashion.ro îți oferim încălțăminte accesibilă, dar cu design modern, materiale atent alese și confort real. Fără adaosuri de marketing. Fără taxe pentru „nume”. Doar valoare reală.

Așa că data viitoare când alegi o pereche de pantofi, întreabă-te: plătesc pentru calitate sau pentru etichetă?